Kinesiotaping w okresie ciąży – czy warto?

taping w ciazy

W okresie ciąży kobieta zmaga się z wieloma dolegliwościami, w tym również bólem różnych części ciała. Choć niektóre panie nie uskarżają się na złe samopoczucie, duża część – szczególnie tych, u których ból występował już wcześniej – wskazuje na pogłębienie się dolegliwości. W takich sytuacjach pomocny może być kinesiotaping w ciąży. Na czym polega i na co może pomóc?

Problematyczne strefy w ciele kobiety

Jak wskazuje kurs kinesiotapingu w ciąży (sprawdź terminy na Movuto.pl), wśród najczęściej wskazywanych jako bolesne obszarów kobiecego ciała można wskazać:

– odcinek szyjny kręgosłupa – obciążony znacznym ciężarem biustu przygotowującego się do karmienia piersią oraz zmienioną postawą ciała;

– miednica – naturalnym procesem w ciąży jest rozchodzenie się spojenia łonowego, mające na celu ułatwienie porodu. U niektórych pań postępuje ono za daleko i wywołuje ból oraz problemy z poruszaniem się,

– odcinek lędźwiowy kręgosłupa – to on jest najbardziej obciążony masą dziecka, wód płodowych oraz łożyska i rosnącej macicy. Dodatkowo, dochodzi do jego nadmiernego przekrzywienia w okresie ciąży, co może prowadzić do nasilenia się dolegliwości.

Co daje kinesiotaping?

Jest to metoda walki z bólem polegająca na przyklejaniu specjalnych plastrów na części ciała objęte dolegliwościami. Dzięki dobrej jakości produktom, możliwe jest oddziaływanie na zakończenia nerwowe i tłumienie (w pewnym stopniu) bólu. Wykonane z wysokiej klasy materiałów plastry można moczyć i nie powinny się odkleić wcześniej niż po około tygodniu. Po tym czasie zabieg można powtórzyć.