Może rehabilitacja ortopedyczna?


Branże takie jak fizjoterapia czy rehabilitacja ortopedyczna stały się bardzo popularne, dzięki czemu mnóstwo osób z powikłaniami czy dysfunkcjami – wrodzonymi, powypadkowymi, innymi – może znaleźć łatwo fachową pomoc. Żeby móc samodzielnie pomagać poszkodowanym, można zyskać odpowiednie kwalifikacje poprzez podjęcie kursu.

Kurs – jaki wybrać?
Pierwszym kryterium wyboru jakiegokolwiek kursu powinno być oszacowanie swojej wiedzy w branży – nowicjusz skorzysta wtedy ze szkolenia od podstaw, a osoba zaawansowana wybierze poziom trudny lub jedną z wąskich specjalizacji. Można też sugerować się listą kompetencji, w jakich posiadanie powinien wejść uczestnik szkolenia po jego zakończeniu. W takim przypadku wybiera się te najbardziej interesujące lub najlepiej opłacalne. Większość szkoleń jest reklamowana tak, że bez kupowania czegokolwiek można zapoznać się z zakresem i programem.

Co z praktyką?
Po ukończeniu wybranej formy szkolenia, np. kurs rehabilitacja ortopedycznej, osoba może podjąć pracę w branży – ale najczęściej na początku nie będzie jeszcze bardzo doświadczona i może czuć się mocno niepewnie, tym samym będzie mniej zarabiać. Trzeba też zaznaczyć, że praca rehabilitanta musi być wykonywana w sposób jak najbardziej fachowy, bo wpływa na zdrowie pacjentów. Dlatego najrozsądniej jest nie zaczynać samodzielnej działalności od razu po kursie. Lepszym rozwiązaniem będzie podjęcie stażu czy też zatrudnienie się w placówce, która umożliwi nabycie doświadczenia.